بازگشت به صفحه اصلی

درباره من

مریم کهزاد هستم. سال 1367 در اصفهان به دنیا آمدم. در تمامی مقاطع تحصیلی تا کارشناسی ارشد، رشته مهندسی نرم افزار را انتخاب کردم و هرچه بیشتر به مباحث تحلیل سیستم ها و رویه های سنتی و تبدیل آنها  به رویه های الکترونیکی می پرداختم به این حوزه کاری علاقه مندتر می شدم. و البته  جای کار بیشتری  نیز در کشور و رویه های موجود می یافتم.

در سالهای 1387 تا 1390 در پروژه های بسیاری به عنوان برنامه نویس و تحلیلگر مشارکت داشتم و بعد از آن تا سال 1392 به عنوان مدیر فنی در شرکت رایا صنعت نوآوران فعالیت نمودم.

از سال 1393 با تاکید بر توانایی هایی که طی سالیان قبل به صورت تجربی و عملی کسب کرده بودم، شرکت نرم افزاری  وایا داده پرداز ویانا را تاسیس کرده و توانستم به صورت کاملا تخصصی به گسترش راهکارهای IT در حوزه حمل و نقل مسافربری کشور بپردازم. از همان سال طرح های استارتاپی و ایده های خود را به مرحله ی اجرا درآوردم و در پایان سال 1393 توانستم از اپلیکیشن همراه سفر با حضور مسئولین دولتی رونمایی کنم. اپلیکیشنی که نه تنها اولین برنامه تلفن همراه در حوزه خرید بلیط اتوبوس بود، بلکه این امکان را در سالهایی که دسترسی گسترده به اینترنت در کشور نبود، بدون استفاده از اینترنت فراهم می آورد.

در طی این سال ها در حال توسعه فنی و جغرافیایی فعالیت های خود بوده ام و برای ارائه محصولات نرم افزاری شرکت به شهرهای مختلف سفر می کرده ام و با عنایت خدا توانسته ام حجم قابل توجهی از شرکت های مسافربری سطح کشور را تحت پوشش محصول نرم افزاری خود درآورم. در سال 1396 پروژه ی استارتاپی بازارگاه با این هدف شروع به کار نمود که  تمامی رویه های سنتی حمل و نقل زمینی را به صورت مکانیزه ارائه نماید که در حال حاضر فازهایی از آن رونمایی شده و فازهایی نیز در حال تولید و توسعه می باشند. 

از سال 1399 فعالیت های اجتماعی خود را در گروه های صنفی و تخصصی گسترش دادم. عضویت در کمیسیون های مختلف صنفی و نرم افزاری و مردمی و دریافت مجوزات معتبر در حوزه فعالیتم که تا امروز ادامه دارد.

قطعا در ادامه ی مسیر کاری خود برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت بسیاری دارم و ایمان دارم تنها کسی که ایده هایم را به مرحله اجرا در می آورد، خودم هستم. پس برای شرایط بهتر فردی تمام تلاش خود را به کار می بندم. دورنگاه من از خودم بسیار روشن است چرا که هر روز و هر ساعت برای کسب تجربه و پیشرفت زمان میگذارم و با حرفه ام زندگی می کنم و لذت می برم و معتقدم این حجم از علاقه و پشتکار قطعا آینده ی کوتاه مدت و صد البته بلند مدت موفقی را رقم می زند.